FANTASTIC BOY
2015 / OLD/ kasztan / o: Fürsten-Look / m:Darling (Dancier) / hod. Stefanie Loehmann

Właścicielką tego szlachetnego kasztana zostałam kiedy miał 2,5 roku. Natomiast aż 5 lat potrzebowałam aby zacząć z nim treningi. I z pewnością warto było czekać, ponieważ odczuć takich jak na Wiórku nie miałam na żadnym innym koniu.

Na szczęście dzięki mojemu tacie nie musiałam martwić się o edukację Fantastica. Startował również w zawodach, między innymi wygrywając Sportowy Championat Koni Ujeżdżeniowych w wieku czterech lat po Justyną Stasiulewicz. Dzięki temu miałam ułatwione zadanie kiedy w listopadzie 2022 roku przyjechał na Dolny Śląsk.

Aktualnie mamy za sobą wygrane konkursy klasy C i spokojnie pracujemy z myślą o wyższych programach i poważniejszych zawodach.

 TURYN 
1990-2008 / WLKP / c.gn / o: Jankes xx / m: Tercyna (Cirrus) / hod. SK Nowa Wioska

Turyn zaczynał od skoków, ale ta zaledwie roczna przygoda zakończyła się zmianą konkurencji na ujeżdżenie. Na początku znany był głównie z brykania i płoszenia się, z czasem jednak ze zbyt wesołego wierzchowca zmienił się w pewnego partnera na czworoboku i choć jego pobudliwy
 charakter dawał dość często o sobie znać na zawodach, nigdy mnie nie zawiódł.
Zdobyliśmy razem kilkanaście medali, wygraliśmy wiele konkursów, ale wiem że zawdzięczam mu dużo, dużo więcej.

Mimo że dosiadałam wiele innych, na pewno bardziej utalentowanych koni, to właśnie ten nieduży, ciemnogniady konik będzie dla mnie zawsze najlepszy, zajmując szczególne miejsce w moim sercu.

GERMANIK
1997 / sp / siwa /o: Sofix / m: Genewa (Grand As) / hod. SK Nowa Wioska

Ten duży, siwy wałach to najtrudniejszy koń na jakim do tej pory siedziałam. Bardzo wrażliwy i nieufny. W młodości sprawiał sporo problemów, zwłaszcza przy nauce nowych elementów. We znaki dawała się także jego płochliwość - w domu bał się każdej nowej rzeczy, nawet śniegu, który pojawił się na dworze podczas jego treningu na hali, ale, co ciekawe, na zawodach ten problem nigdy nie istniał. Jego brak
pewności siebie sprawił, że musiałam nauczyć się bardzo pewnie go prowadzić.
Bardzo długo musiałam czekać aż mi zaufa i wymagało to dużej cierpliwości, ale jego rżenie gdy mnie zobaczył lub usłyszał, dało mi pewność, że było warto.
     
Nasza wspólna praca zaprocentowała wieloma wygranym konkursami, zarówno w kraju, jak i zagranicą oraz medalami, z których najważniejszy jest dla mnie brązowy medal z Mistrzostw Polski Seniorów.

SOFIX 
1992 / sp /gn / o: Fanimo / m: Sangara (Genius) / hod.: SK Moszna

Będąc młodym koniem Sofix dał się poznać jako utalentowany skoczek, zajmując między innymi drugie miejsce w MPMK 5-latków. W wieku sześciu lat trafił do ujeżdżenia.
Po pierwszych dwóch tygodniach wspólnych treningów wystartowaliśmy w konkursach klasy N podczas Zawodów Ogólnopolskich w Poznaniu, zajmując czwarte miejsce.
Po kolejnym roku Sofix wziął udział w Mistrzostwach Europy Juniorów. Następnie zaczęliśmy wygrywać coraz trudniejsze konkursy i zdobywać kolejne medale.
Pod koniec 2004 roku, po zdobyciu srebrnego medalu podczas Halowego Pucharu Polski w Józefinie, ten wspaniały ogier opuścił stajnię w Nowej Wiosce i wrócił do właściciela - Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim.
Zapamiętałam go jako konia nie najłatwiejszego, ale doświadczenia zdobyte podczas jazdy na nim z pewnością procentują do dziś.